A napokban több emberrel beszélgettem, akik mind ugyanazt mondták.
Azt, hogy elegük van. Elegük van a rohanásból, az embertelen életből, a tömegből, az emberek agresszív, ideges viselkedéséből.
Valahogyan én is így érzek. Most kicsit sok a külvilág. Keveset is mozdulok ki, szívesebben vagyok a saját nyugodt világomban, környezetemben.
Az utóbbi időben nem nagyon írtam új cikkeket, leginkább a régieket osztottam meg, vagy írtam át kicsit. Ennek az az oka, hogy úgy érzem, mindenről írtam már, ami lényeges. Amit átadni szerettem volna, az már a kollektív mezőben van.
Az elmúlt időben volt egy állításunk, amiben megmutatkozott az, hogy az állítást kérő nem akar kapcsolódni az Isteni Énjével. Amikor megkérdeztem tőle, hogy mitől fél, a válasz meg is érkezett,
Miért félünk kapcsolódni az Isteni részünkkel? Azért, mert attól a pillanattól kezdve, nem tudjuk úgy folytatni az életünket, ahogyan eddig éltük.
Nem tudunk elfogadni félmegoldásokat, nem tudunk olyan dolgokkal kapcsolódni, amiben nincsen benne az Isteni.
Nem tudunk többet igent mondani arra, amire szívünk szerint nemet mondanánk.
Nem maradhatunk tovább olyan helyen – munkahelyen, párkapcsolatban, baráti társaságban, ahol nem azért voltunk, mert a kapcsolódás a lelkünkből jött.
Lehet, hogy elhagyjuk a helyet, ahol eddig éltünk. Vagy a munkahelyet, amit nem érzünk a magunkénak, mert a saját utunkat szeretnénk járni.
Lehet, hogy kilépünk abból a párkapcsolatból, amiben eddig csak a félelmeink miatt maradtunk. Ahol már régóta nem érezzük jól magunkat, csak megfelelni akartunk, vagy féltünk megtenni a lépést.
Aki rátalál az Isteni Énjére, az már nem tud többé nem a lelke szerint élni. Ez pedig félelmetes lehet. Azért félelmetes, mert borulhat minden. Az addig megszokott, bejáratott, biztonságosnak hitt életünk.
Pedig a valóság az, hogy biztonság nincs. Amitől itt fizikai síkon a biztonságot várjuk, az mind illúzió. A valódi élet kiszámíthatatlan, hisz minden pillanatban minden megtörténhet. Ha azt gondolod, hogy az általad meghozott „biztonsági intézkedések” bármitől is megvédenek, akkor nagyot tévedsz.
Nem biztonságra van szükség, hanem ÉLETRE. Ami áramlik, ami magával sodor, ami tele van életenergiával, örömmel, kreativitással, szabadsággal, bőséggel.
Mindennek lejárt az ideje, ami nem az Istenit szolgálja.
Lukács Tünde
Soulwork System Healing
Családállító