Engedd el a versengést

A napokban feltettek nekem egy kérdést, ami elindított bennem egy gondolatfolyamot.

Most áprilisban végez az első évfolyama annak a csoportnak, akik azt a módszert tanulják, amit én is csinálok. Többen már csoportokat tartanak, szép eredményeik vannak. Az egyik csoportomban elmeséltem, hogy összefutottam egy kliensemmel, aki elmesélte, hogy volt az egyik tanítványomnál, és nagyon jó volt a nap. Az egyik hölgy később megkérdezte, hogy nem zavar e engem, hogy a klienseim máshoz mennek. Elmosolyogtam a kérdésen, és természetesen a válaszom az volt, hogy egyáltalán nem zavar. Sőt, van, akit én küldök hozzájuk, ha nekem már nincsen kapacitásom.

A kérdés a versengésre utal. Nagyon sok szakmában az ott dolgozók foggal körömmel védik az ügyfeleket, nehogy véletlenül máshoz menjenek. Találkoztam már ilyen segítővel fodrásszal, masszőrrel, stb. Ez azonban egy görcsöt hoz létre az illetőben, ami nem bevonzani fogja, sokkal inkább taszítja az ügyfeleket. Ilyenkor aztán még jobban szidjuk a másikat, hogy fele olyan jól sem dolgozik mint mi, mégis sokkal többen járnak hozzá. Bizony többen, mert teljesen más energetikával áll hozzá a dolgokhoz, az ügyfelekhez.

Ugyanez a gondolkodásmód működik a pénzzel kapcsolatban. Nézzük csak meg, hányan töltik azzal az idejüket, hogy azzal foglalkoznak, kinek mennyi van, és miből. Imádunk más zsebében kutakodni. Ez azonban egy szegénységtudatos gondolkodás. Arról nem is beszélve, hogy legtöbbször azért foglalkozunk mások pénzügyeivel, mert irigyek vagyunk a sikereikre, pénzükre, mert nekünk nincs. Az irigység viszont egy nagyon negatív és lehúzó energia. Amíg irigység van benned, a vágyott bőség még messzebbre kerül tőled.

Egy dolgot kellene megjegyezni. Teljesen mindegy, hogy kinek mennyi van, ez nem a mi dolgunk, nem a mi sorsunk. Ez csak rá tartozik. Az a kérdés viszont csak a miénk, hogy nekünk miért nincsen több. Ha másoknak sok van, attól nekünk nem lesz kevesebb. Sem ügyfelekből, sem pénzből. Ugyanis az, hogy nekünk mennyi van, egyedül tőlünk függ. Nem attól, mennyit dolgozunk érte, hanem attól, hogy hogyan gondolkodunk, milyen mintákat, hitrendszereket működtetünk.

Sok évvel ezelőtt, amikor pénzügyi blokkokra oldottam, magam is láttam azt, hogy milyen mintákat hozok transzgenerációsan, és mennyi félelem van bennem a pénzzel kapcsolatban. Amíg ezeket nem dolgoztam ki, állandóan pénzhiánnyal küzdöttem. Azóta ezek a félelmek megszűntek. A felmenőim szegénységben éltek, rengeteg gátló hitrendszert, mintát működtettem, amelyet ők is.

Hogyan lehet neked is több akár pénzből, akár ügyfelekből? Nem a sokkal több munkával, nem a több hirdetéssel, stb. Hanem azzal, hogy első körben elkezdesz hálás lenni azért, amid van.  Minden nap lehetsz hálás valamiért. Aztán második körben elkezdhetsz örülni mások sikerének. Én mindig örülök, ha valaki elmeséli, hogy milyen jól mennek a dolgai.

És végezetül, de nem utolsó sorban, kezdj el adni. Csak úgy, ellenszolgáltatás nélkül.

Mert minden, amit adsz, százszorosan visszatér hozzád. Persze ez sem úgy működik, hogy akkor elkezdek adni azért, hogy jöjjön vissza. Ez csak úgy működik, ha valóban szívből adod.

Én például nagyon sokat adok ingyen. Péntekenként ingyen jöhetsz segítőnek, ami amúgy 5-10 ezer ft lenne, merthogy a segítői részvételnek ennyi a díja.  Tehát minden pénteken kapsz tőlem ennyi segítséget.

Sokat utalok állatvédőknek, menhelyeknek. Ha valamire nincs már szükségem, azt elajándékozom.

Ingyenesen olvashatod az írásaimat, útmutatásokat, stb, pedig nekem ez rengeteg munka.

Engedd el azokat a félelmeket, hogy neked nem lesz elég. Az Univerzum bősége korlátlan. Annyit ad neked, amennyit megengedsz magadnak. Ha úgy érzed, valami gátolja a bőség áramlását, szívesen segítünk ezt a blokkot feltárni.

Lukács Tünde

Soulwork System Healing

Családállító