Mit kell tudni a hitrendszerekről

Van néhány téma, amiről szeretnék írni nektek, mert egy ideje jönnek szembe velem ezek a történetek, főleg családállításokon, na meg itt a neten.

A mai téma, a hitrendszerek.

Ugye ismerősek ezek a hitrendszerek, amelyek a képen vannak? Naponta mondogatjuk őket, teljes meggyőződéssel. Az életünk pedig pont olyan lesz, amilyenek a meggyőződéseink.

„A mocskos anyagiak”

„Inkább szegények legyünk, de becsületesek”

„Nincs sok mindenünk, de legalább szeretet van”

„Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér”

Mit mondunk akkor, amikor ezeket kimondjuk? Hogy a szeretet és a bőség nem fér meg egymás mellett. Ez történik akkor is, amikor a múltban élünk, oda vágyunk vissza.

„Szerényen éltünk, de együtt volt a család”. Vagyis a pénzt tesszük  felelőssé azért, mert most nincsen együtt a család.

Mit tesz valójában a pénz? Semmit. A pénz egy papírdarab, semmit nem tud tenni. A pénz egy energia, ami vagy áramlik, vagy nem. A pénzzel az emberek tesznek dolgokat, azok, akik nincsenek tisztában a természeti törvényszerűségekkel.

Ha te valóban szeretetben élnél, akkor nem lenne hiány az életedben. Mert a szeretet és a hiány nem fér meg egymás mellett. Vagyis lefordítva…..az anyagi helyzeted tükrözi azt, mennyire szereted saját magad, mennyire értékeled, becsülöd magad. Ennél fogva a munkádat is. A szeretet helyett azonban félelemben élsz. Félsz a jövőtől, az emelkedő áraktól,  gyereked jövőjétől, a munkahelyed elvesztésétől, stb. Ahol szeretet van, ott nem lehet félelem. Mert a kettő teljesen más energiaminőség. A szeretet egy nagyon magas energiaszint, míg a félelem egy nagyon alacsony. Tehát a kettő nem lehet jelen egyszerre.

Ha az anyagiakat „mocskosnak” tartod, a pénz áramlása megszakad. Merthogy mocsokban élni senki nem szeretne.

Ha nem szereted a pénzt, az sem fog szeretni téged. Oda fog menni, ahol szeretik. Valakitől hallottam egyszer azt, hogy a pénzzel való kapcsolatunk olyan, mint a párkapcsolat. Ha a párodnak azt mondod, hogy nem szereted, hogy szégyelled, akkor el fog hagyni. Pontosan ezt teszi a pénz is.

Ha a családban volt olyan felmenőd, aki a kapcsolatát, szerelmét, családját a pénz miatt veszítette el, akkor nem mered a bőséget választani, hiszen tudatalatt ott a minta, hogy a pénz mindent tönkretesz, szétszedi a szeretetteljes kapcsolatokat.  Ami nem így van. A felmenőd is már működtetett egy hasonló mintát, azért volt a vesztesége. Nem kell választani a bőség és a szeretet között, a kettő nem zárja ki egymást.

Tudom, hogy sok kapcsolatban vitatéma a pénz, a pénz hiánya, a veszteségek, vagy éppen válásnál a vagyonmegosztás. De ezek mögött a viták, veszekedések mögött szintén családi tragédiák, veszteségek, minták húzódnak meg.

Azt is szokták mondani, hogy ha valaki sok pénzt kap, nyer, akkor a pénz megváltoztatja, és legtöbbször nem jó irányba. A pénz nem változtat meg senkit. Mert egy emberből csak azt lehet előhozni, ami eleve benne van. Aki valóban szerény, alázatos, becsületes, azt a sok pénz sem fogja megváltoztatni. Ami a pénz hatására előjön, az mindig is ott volt. Én inkább úgy mondanám, hogy a sok pénz előhozza az ember valódi énjét.

Vannak aztán azok a mondások, hogy 

„Teher alatt nő a pálma”

„Ami nem öl meg, az megerősít”.

„Fejlődni csak a szenvedéseken keresztül lehet”.

„Csak annak van értéke, amiért megküzdöttünk”

Ha ezeket mondogatod magadnak, akkor bizony rengeteget fogsz küzdeni, keményen dolgozni, szenvedni. Bőségben élni viszont nem. Mert a küzdés, a szenvedés kizárja az öröm érzését. A bőség pedig csak örömben tud áramolni. Amikor küzdesz, szenvedsz, akkor ellenállásban vagy. Energiablokkok vannak benned, körülötted, amelyek nem engedik az életenergia szabad áramlását.

Szenvedni, küzdeni addig kell, míg ezen keresztül szeretnéd elérni a dolgokat. Valami nem attól lesz értékes, hogy küzdöttük e érte vagy sem, hanem attól, hogy a lelkünk szerint való e.

A családállításokon már rengeteg pénzzel kapcsolatos problémával, blokkal találkoztunk. Ezeket fel lehet oldani. Az életünk természetes velejárója lenne a bőség. De ahhoz, hogy ezt meg tudd engedni magadnak, nagyon sok belső munka szükséges. De legfőképpen az, hogy felismerd végre: egy Isteni szikra vagy fizikai testben.

Lukács Tünde

Soulwork System Healing

Családállító