Gyakran szervezünk olyan napokat, amelynek a témája – „Ki vagyok én?”
Ez egy nagyon izgalmas kérdés. Ugyanis ahogyan élünk, ahogyan gondolkodunk, ahogyan látjuk a világot, az életet, annak a legtöbb része nem a sajátunk.
Amikor megszületünk, már magunkkal hozunk rengeteg hitrendszert, mintát, blokkot. Sajnos a hiedelmekkel ellentétben a gyermek nem tiszta lappal születik. Már ott van a tudatalattijában, ott van sejtszinten a felmenők mintája, hitrendszerei, stb. Az előző életek energiáját, karmikus kapcsolódásait most nem is említem.
Amikor megszületünk, megkapjuk a „programunkat”. A szülők, nagyszülők szemén keresztül kezdjük el látni a világot, az életet, a többi embert. A férfiakat/nőket.
Megtanítják nekünk, hogy milyen az élet. Nehéz, küzdelmes.
Megtanítják, milyenek az emberek. Hogy nem szabad megbízni senkiben, mert átvernek. Nem szabad nyitni, mert összetörik a szívünket. Nem mutathatjuk meg magunkat, mert az veszélyes.
Megkapjuk a mintát, hogy a mi vágyaink, igényeink nem számítanak, mert mások a fontosak.
Hogy csendben kell maradnunk, mert ha megszólalunk, zavarjuk a másikat, teher vagyunk neki. Ezek a minták családállításokon gyakran megmutatkoznak.
A szülők megtanítják nekünk, hogy mások jobban tudják, mi a jó nekünk, és majd ők döntenek a sorsunk felett.
Megtanuljuk, hogy hogyan néz ki egy alma, egy ház, egy rózsa, melyik a piros szín, melyik a zöld.
Lényegében egy teljes életprogramot kapunk. A baj ezzel csak az, hogy ez nem a mi életprogramunk. Ez anyáé, apáé, a nagyszülőké, dédszülőké, tanároké, stb. Ha megnézzük ezeket az embereket, ritkán látunk köztük olyat, aki szabad és boldog lett volna. Ellenben sok olyan embert látunk, aki végigszenvedte az életét, beleragadt rossz kapcsolatokba, aki nem tudta élvezni az életet. Aki küzdött, megbetegedett, veszteségei voltak, korán meghalt. Tőlük kaptuk a mintáinkat.
Most gondold végig, kinek a szemével nézed az életet.
Itt az ideje, hogy elengedjük ezeket az életprogramokat, szokásokat, meggyőződéseket.
Itt az ideje letenni az őseik sorsát, nehézségeit, és ránézni a saját életünkre. Ami a miénk.
Megszoktad, hogy mit hogyan kell csinálni. Hogy hová mehetsz, és hová nem, Mit mondhatsz, és mit nem. Mit szabad és mit nem. Mi az, amit megtehetsz, és mit nem. Teleraktad az életedet szabályokkal, korlátokkal, ami nem is a tiéd.
A régi rendszerek esnek szét. A régi párkapcsolati, családi minták, az ezer éves dogmák, szabályok, korlátok. Lesznek pillanatok, amikor teljesen bizonytalanná válik az életedben minden. A régi már nem működik, az új még kialakulóban van. De tudd, hogy minden rendben van.
Lukács Tünde
Soulwork System Healing
Családállító