Sokszor hallom panaszkodni a nőket, hogy a férfiak nem tesznek semmit a fejlődésért, a kapcsolatukért, a transzgenerációs minták, blokkok oldásáért. Én ezt most meg fogom cáfolni.
Ugyanis az a helyzet, hogy tesznek bizony, egyre többen. Akik panaszkodnak, ők azért nem találkoznak ezekkel a férfiakkal, mert még mindig a másikra mutogatnak. Vagy nem járnak családállításra, ahol találkozhatnának velük.
Egyre több férfi látogat el hozzánk családállításra. Ami érdekesség, hogy többségük a 20-30 –as korosztály. Nagyon nagy tisztelettel fordulunk azok felé a férfiak felé, akik meglátták azt, hogy nem szeretnének úgy élni, ahogyan az őseik, nem szeretnék azokat a mintákat működtetni, amit otthon láttak.
Járt nálam egy férfi, kb 23 éves. Elmesélte, hogy megvette Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors című könyvét, és munkába menet a metrón ezt szokta olvasni. Olvasás közben rájött, hogy milyen sok dologról ír a szerző, ami az ő életében is jelen van. Ezért úgy döntött, eljön, és leteszi ezeket a mintákat, terheket
Egy másik férfi a párkapcsolata miatt jött, elmesélte, hogy nem tudja, miről szól a családállítás, csak hallott róla, és úgy döntött, változtatni fog az életén. Apa sorsát érzi a magáénak, hasonló párkapcsolati problémái vannak.
Egy másik kedves férfi kliensem szintén azért jött, mert látja azt, hogy az édesapjától és édesanyjától milyen mintákat kapott, ami miatt nem tudja kimutatni az érzéseit. Ő viszont ezt nem szeretné sem tovább működtetni, sem a gyermekeinek továbbadni.
Szóval a férfiak igenis fejlődnek.
Kedves férfiak, akik elindultatok a változás útján, a lelketekkel való foglalkozással.
Köszönjük nektek, hogy ti is dolgoztok magatokon. Ezt nem csak magatokért teszitek, hanem értünk, nőkért is. Hiszen nekünk is könnyebb lesz kapcsolódni veletek, ha nem a sérüléseiteken keresztül láttok bennünket.
Sokszor látom, hogy a mellettem ülő férfi zavarban van, mert beszélni kell a gyengeségeiről, a problémáiról. Pedig higgyétek el, mi éppen ettől látunk erősnek benneteket. Mert nem az az erős, aki legyőzhetetlennek mutatja magát, hanem az, aki vállalja a gyengeségeit is.
Régen a szülők azt tanították a fiúknak, hogy egy fiú nem sír, mert az pipogya. Ezt felejtsétek el!
Ez a tanítás kergetett rengeteg férfit a szívpanaszokba, a daganatos betegségekbe, mert a visszafojtott érzelmek valahol kiutat fognak keresni. Ennek tipikus példája az infarktus.
Szeretettel várunk benneteket továbbra is a csoportokba, ahol lerakhatjátok a régi mintákat, és találkozhattok azzal a valódi önmagatokkal, aki sok sok éve várja, hogy megmutathassa magát.
Lukács Tünde
Családállító