Kb 4 évvel ezelőtt egy hölgy érkezett hozzám egyéni családállításra. Nem volt jól, úgy érezte nem sok értelme van az életnek, nem látta meg benne a szépséget. Egyedül volt, párkapcsolatról szó sem lehetett. Nem bírta elviselni a férfi közelségét. Szomorú volt, sírt.
Az első konzultáció alkalmával kiderült, volt egy ikre, ami miatt a szokásos, tipikus tüneteket mutatta.
Következett néhány újabb egyéni konzultáció, de lassan tudtunk csak haladni . Aztán úgy döntött, elkezdi a szeptemberben induló 9 hónapos tréninget. Az első év folyamán elindultak ugyan változások, de sokszor éreztem azt, hogy megrekedtünk. Hogy valami még hiányzik, ami nagyobb áttörést hozna.
Aztán az első év után jelentkezett a haladó tréningre is. Igazából ott kezdődött el a lényegi változás.
A havi alkalmak közt sokszor egyéniben is dolgoztunk. Oldottuk a gyerekkori traumákat, a női felmenők traumáit, az ősök közt történt gyerekhalált, de sokszor visszajött az ikertestvér okozta blokk is. Dolgoztunk az intimitással, szexualitással, nőiséggel kapcsolatos blokkokkal,
Dolgoztunk előző életekkel, amelyek a jelenben gátolták azzal, hogy nem tudta saját életét élni.
Egy csoporttag mondta nekem a hölgyről: „amikor ott ültem a csoportban, egy fiatal, nagyon szép lányt láttam, aki azt sugározta ki magából, hogy „hozzám ne érj, meg se közelíts.” Tartotta a 3 lépés távolságot”
Aztán belépett egy férfi az életébe. A hölgy ekkor még tele volt félelemmel, vajon megfelel-e, nem fogják e elhagyni, megcsalni. Minden szintlépésnél, amikor a kapcsolat lépett egyet előre, eljött, és oldottuk az éppen akkor felmerülő félelmeket, Közben pedig eltelt 4 év. És 4 év, és hihetetlenül sok munka után, egyszer csak esküvőre kaptam meghívót.
Az a lány, aki tele volt félelemmel, gátlásokkal, önbizalomhiánnyal, szomorúsággal, aki rettegett az érintéstől……az a lány eltűnt. Ott állt helyette egy gyönyörű nő, aki boldog volt és felszabadult. Aki merte beleengedni magát a szerelembe. Amikor a képeket néztem, amin a párjával ketten voltak, még a képeken is átjött a lágyság, a nőiesség, finomság, megengedés.
Hogy miért osztom ezt meg? Természetesen megbeszéltük, hogy leírom a történetét. Az esküvőn azt mondta nekem, hogy ez az esküvő a példa arra, hogy minden lehetséges.
Ő a példa arra…..és persze sokan mások is vannak még, akik ugyanezt az utat végigjárták…..hogy van örömteli élet, van igaz szerelem, boldogság, de ezt nem adják ingyen. Rengeteg belső munka eredménye. Ő komolyan vette, és elkötelezte magát.
Példa ő azoknak is, akik elindulnak, és az első nehezebb állítás után megfutamodnak. Akik mindenféle kifogással lemondják az alkalmakat. Ez arra jó, hogy elmondhatod: én el akartam menni, de hát ez meg az közbejött. Neki a 4 év alatt semmi nem jött közbe. Mert nem engedte, hogy közbejöjjön.
Most pedig megkapta a jutalmat. Mert az élet mindig megadja a jutalmat. Persze csak akkor, ha nem akarod megúszni az oda vezető utat.
Lukács Tünde
Családállító