Nem először kapok levelet családállítás után arról, hogy az illetőnek teljesen összedőlt az élete. Ami eddig nem működött, az még rosszabb lett, sőt….egyre kilátástalanabb a helyzet.
Sokszor megkérdőjelezik ilyenkor a családállítás hatását, vagy attól tartanak, hogy ők nem csináltak valamit jól. De mi történik valójában?
Azért jöttök családállításra, mert valamiben változtatni szeretnétek. Nem érzitek jól magatokat a bőrötökben, vagy magányosak vagytok, nincs pénz, állandó viták, veszekedések vannak a szülőkkel vagy a partnerrel. Lehet, hogy nem találjátok az utat a hivatás felé, vagy éppen betegségtől szenvedtek. Azért jöttök tehát, hogy változtassatok. Viszont a legtöbb ember úgy szeretne változtatni, hogy közben minden marad a régiben. Ez sajnos nem fog menni. Mert vagy változás van, vagy marad a régi, de akkor nincs változás.
Van olyan eset, amikor egy szülő-gyermek problémával dolgozunk, és utána azt írjátok, hogy az anya-apa viselkedése még kegyetlenebb lett.
Van, hogy azért jössz, mert nem jön a pénz, és állítás után hirtelen elveszíted a munkahelyedet, így még annyi sincs, amennyi eddig volt.
Van, hogy a pároddal akarod rendezni a kapcsolatot, és pár nap múlva elhagy.
Van, hogy főnökkel, baráttal, társsal, apával, anyával, testvérrel vannak konfliktusok, ami az állítás után még jobban felerősödik.
Miért van ez? Azért mert megváltozik az energetikád, illetve helyreáll a rend a családi rendszeredben. Lent a mélyben, a lelked mélyén indulnak el folyamatok, és amivel/akivel eddig kompatibilis voltál, azzal utána már nem leszel az. Mi nem a felszínt kapargatjuk, mi a gyökereket keressük meg. De ne ijedj meg, ez nem marad így, a harmónia helyre fog állni.
Ha boldog párkapcsolatot szeretnél, és erre dolgozunk, akkor lehetséges, hogy a jelenlegi pároddal ez nem tud létrejönni. Ezért az oldás után borul a rendszer.
Ha sikeres szeretnél lenni, akkor lehetséges, hogy a jelenlegi munkahelyeden erre nincs esély.
Ha több pénzt szeretnél, akkor lehetséges, hogy minden összedől körülötted, mert olyan munkahelyen, ahol nem értékelnek, olyan kapcsolatban ahol bántanak, nem tudsz bőséget teremteni. Az oldás után pedig, miután megváltozott az energetikád, már más embereket, más helyzeteket vonzol be az életedbe, és aminek már nincs helye, az elmegy.
Azért nem kell megijedni, a változás legtöbbször nem ilyen drasztikus. Ennyire nagy és hirtelen változásokról nagyon kevés ember számolt be. Az átalakulás általában lassabban, és több pozitív körülménnyel jár. Akinél ilyen drasztikus változás történt, annál is rövid időn belül rendeződtek a körülmények, és sikeresen indult el az „új” élete.
Gyakran írjátok, hogy hát nem így gondoltam, hogy így megváltoznak a körülmények. De ha belegondolsz, azért jöttél hozzánk, hogy változtass. Ahhoz, hogy új tudjon épülni, előbb össze kell dőlnie a réginek, mert foglalja az új helyét. A régi rendben, mintában nem tud egy új, boldog, sikeres élet elkezdődni.
Ha úgy szeretnél változást, hogy minden marad a régiben, akkor kérlek ne gyere családállításra. Csak akkor gyere, ha vállalod a felelősséget az életed irányításáért. Akkor a romokon csodás virágok fognak kinyílni.
Ha éppen összedőlt körülötted minden, akkor gondolj arra, hogy ez most egy új élet kezdte, tiszta lap. Hogy mit írsz rá, az csak rajtad múlik.
Lukács Tünde