Ha változást szeretnél, te változz

Bevezetőnek :

Lehet hinni, vagy nem hinni, de annak, aki bajban van, néha nem árt nézőpontot váltani. Az élete múlhat rajta. Ez különösen igaz egy-egy súlyos betegség esetében. Az emberek többsége még mindig csak abban hisz, amit lát, ami kézzelfogható. Pedig a lényeges dolgok, és a legfontosabbak éppen a láthatatlan világban léteznek, történnek. Hogy hiszel e benne vagy sem, az teljesen mindegy. Ugyanis vannak természeti-lelki törvényszerűségek, amelyek hatnak rád, és nem érdekli őket, hogy hiszel e bennük. Ahogyan van a mondás: a törvény nem ismerete nem ment fel a büntetés alól.

Legtöbben pénzügyi problémákkal, párkapcsolati témával, illetve betegségekkel, tünetekkel fordulnak hozzánk. Sajnos még sokan hisznek abban, hogy valaki/valami majd kívülről megoldja a problémáikat. A rossz hír: senki/semmi nem fogja megoldani. Egy valaki oldhatja meg: TE magad.

Akik járnak családállításokra, vagy tréningekre ők tudják – tapasztalják, hogy mi magunk teremtjük meg az életünket, a valóságunkat. Méghozzá azzal, ami bennünk van. A tudatalatti programjainkkal, illetve  hitrendszereinkkel. A saját rezonanciád teremti meg az életed körülményeit. Ha nem hiszel ebben, az sem baj. Akkor tudattalanul, de ugyanúgy megteremted, és előfordulhat, hogy nem fog tetszeni, amit látsz.

„Minden energia, mindössze ennyit kell tudnod. Hangolódj rá annak a Valóságnak a frekvenciájára, amelyet meg akarsz élni és megkapod. Nem is lehet másképp. Ez nem filozófia. Ez fizika.”

(Albert Einstein)

Einstein is már erről beszélt. Hiába rendezgetjük át a fizikai világ díszleteit, ha a rezonanciánk nem változik, ugyanazokat a köröket fogjuk futni.

Nagyon sok embert látok, akik egy kapcsolat vége után nagy hévvel vetik bele magukat a következő kapcsolatba. És pár hónap, vagy év múlva rájönnek, hogy ez sem működik. De mitől működne, ha belül semmit nem változtak? Ha továbbra is működtetik a családi mintákat, vagy azokat a hitrendszereket, amelyek kizárják egy örömteli kapcsolódás lehetőségét.

Sokan váltanak munkahelyet, mert nem jönnek ki a főnökkel. Nagy elvárások vannak, kevés fizetés, ezért úgy gondolják, máshol jobb lesz. Aztán az új munkahelyen egy idő után ismét megjelenik egy elviselhetetlen főnök.  Persze, hogy megjelenik, hiszen a munkahelyi problémák általában a családi rendszer problémáit tükrözik, amely továbbra is hat az illetőre. Hogyan lehetne több pénzünk, ha tele vagyunk szegénységtudattal, önbizalomhiánnyal, családi gátló hitrendszerekkel? Illetve hogyan élhetnénk bőségben, ha szegénynek, szerencsétlennek érezzük magunkat? Hogyan lehetne sok pénzünk, ha nem szeretjük a pénzt? A pénz egy energia. Ott van belőle sok, ahol szeretik. Te sem mész olyan helyre, ahol nem szeretnek, a pénz ugyanígy működik.

Sokan járnak orvostól orvosig, mert nem jön a baba, mert súlyos, esetleg életveszélyes betegségük van. Sokan „örökölt” betegségektől szenvednek. Pedig a tünet, a betegség csak a testünk jelzése arról, hogy valamit nagyon meg kellene változtatni az életünkben.

Természetesen kell az orvosi segítség, de az csak a tüneteket szünteti meg, a kiváltó okot nem. Ezért nem véletlen, hogy sok daganatos beteg meggyógyul, de egy idő után visszatér a daganat, esetleg máshol. Ez azért történik, mert az ok, ami a lélekben van, továbbra is hat.

Sokszor azért nem jön a baba, mert tudatalatt tele vagyunk félelemmel a gyermekvállalást illetően, vagy hat ránk egy régen elfeledett gyermekhalál a családban.

Ha valódi változást szeretnél, először belül tegyél rendet. Ha belül rend van, a külvilágban szinte maguktól jelennek meg azok a dolgok, amiket szeretnél az életed részének tudni.

Ha segítségre van szükséged, szívesen segítünk.

Lukács Tünde

Családállító, Kineziológus