Hová lett a női méltóság?

Nemrégiben írtam a „se vele, se nélküle” kapcsolatokról. Arról, hogy rengeteg nő várakozik. Vár egy olyan férfira, aki nem akarja felvállalni a kapcsolatot, de igazából megszakítani sem. Amikor felteszik neki a kérdést, elkerülő válaszokat ad, vagy azt kéri, legyél még türelemmel.

Mi történik ilyenkor?

A valóság az, hogy ha egy férfi akar téged, akkor jelen van. Minden más csak kifogás. Az, hogy nincs ideje, hogy még nem készült fel egy kapcsolatra stb. azt mutatja, hogy valójában nem vagy annyira fontos neki, hogy időt szánjon rád, vagy, hogy egyáltalán esélyt adjon a kapcsolatotoknak.  A nő pedig várakozik, és sokszor közben évek telnek el.

Hihetetlenül jól meg tudjuk magyarázni magunknak, hogy miért várakozunk.

Mert szegény ember fél egy új kapcsolattól. Igen, ez lehetséges. De ha fél is, kimutatja, hogy akar téged. Viszont aki napokra eltűnik, annak nem vagy fontos. Aki csak akkor keres, ha szexet akar, annak sem vagy fontos. Annak sem, aki nem akar programot csinálni veled.

Te szeretnél „segíteni” neki. Ezzel csak egy baj van. Hogy számodra a segítés azt jelenti, hogy meg akarod oldani helyette a problémáját. Ezzel viszont nem segítesz, hanem ellenkezőleg. Elveszed az erejét. Támogatni lehetne őt, de a támogatás és segítés közt nagyon nagy a különbség. Amikor segíteni szeretnél, átveszed az anya szerepét. Gyakran a segítés mellett nevelni is akarjuk a másikat. Elárulok nektek valamit: a férfiak semmit nem utálnak jobban, mint amikor egy nő nevelni akarja őket, és megmondani, hogy nekik mi a jó, hogyan kellene viselkedniük. Rengeteg férfi kliensem mesélt arról, hogy a kapcsolatból azért lépett ki, mert a nő nevelni akarta.

Nők százai könyörögnek férfiaknak a szeretetért. Leértékelve, megalázva magukat. Aki a másik szeretetéért könyörög, az nincs felnőve. Az még kislány, aki gyerekkorában nem kapott szeretetet apától. Ha apa elhagyta a családot, akkor főleg mindent meg fog tenni, csak a férfi ne menjen el. Még akkor is, ha ezzel megalázza magát. Sajnos ettől nem fogja a másik jobban szeretni őt, sőt!  A szerelmet, szeretetet senkitől nem lehet kierőszakolni. Az vagy van, vagy nincs.

Van, hogy az idő minden percét azzal töltitek, hogy a telefont nézitek, mikor hív már. És ha nem hív, miért nem. Sokan ki sem mozdulnak otthonról, hátha éppen akkor telefonál a Kedves, és akkor rögtön menni kell. 24 órás készenlétben vannak. Közben a te életed megszűnik. Magányos maradsz, eltűnnek a barátok is. Hiszen nem tudsz megbeszélni egy baráti találkozót, mert mi van, ha éppen akkor jelentkezik. Ne add fel magad azzal, hogy teljesen alárendelt szerepbe teszed magad. A férfiaknak sokkal vonzóbb egy olyan nő, akinek van saját élete, barátai, programjai.

Még egy dolog, ami nagyon fontos. Az internet tele van cikkekkel, videókkal, ami konkrétan hülyíti a nőket. Nemrég egy videóban azt hallottam, hogy ha a férfi nem akar téged választani, akkor nem imádod eléggé. Egy kapcsolatban nem imádni kell a másikat. Éppen az a baj, hogy a nők a férfit felmagasztalják, olyan tulajdonságokkal ruházzák fel, ami nem valós. Ez nem egyenrangú kapcsolat. Egy egyenrangú kapcsolatban szeretet, szerelem van, de nem imádat. Aki azt szeretné, hogy imádják, az legtöbbször nem kapott gyerekkorában figyelmet, szeretetet. Felnőttként pedig ezt akarja pótolni.

Te, aki most éppen várakozol! Fejezd be a várakozást. Az élet megy. Aki pedig a másikat várakoztatja, az nagyon csúnya dolgot csinál. Elveszi az idejét. Bármit lehet pótolni az életben, de az időt nem. A várakozás helyett élj! Lépj ki a komfortzónádból, menj társaságba, élvezd az életet. Ha annak a férfinak, akire eddig vártál valóban fontos vagy, menni fog utánad. Ha mégsem, akkor meg úgyis felesleges tovább várakozni. Akkor legalább megadtad a Sorsnak a lehetőséget, hogy rád találjon az, akire nem kell várni.

Lukács Tünde